Xتبلیغ 1
محل درج تبلیغات شما
بازدید:
تاريخ : 1399/10/13

برج خنک کننده:

بعد از هماهنگی با واحد های پروسس و نیروگاه، مطابق با روش ذکر شده در نرم افزار آموزشی پمپ یکی پس از دیگری از سرویس خارج کنید. در صورت نیاز به کنترل و تامین فشار آب خنک ارسالی، می توان با بستن شیر آب ورودی به رایزرهای مربوطه انجام داد.

در این نوع  برج خنک کننده  ، آب توسط یک پمپ به بالای آن منتقل می شود و توسط نازل ها بر روی سطوح خنک کننده پاشیده می شود. هوایی که از پایین برج به داخل برج خنک کننده وارد می شود، توسط مجموعه فن و الکتروموتور که در بالای برج قراردارد، از میان سطوح خنک کننده عبور کرده و به سمت بالا مکیده می شود.

فن هاي بکار رفته از نوع توخالي و پره هاي آن از نوع Axial از جنس AL-FRP بوده وبه دليل استفاده از فايبر گلاس و مواد pvc و بالانس ديناميكي و استاتيكي فن موجود اين برج ها ، لرزش به حداقل ممكن كاهش يافته است و در اثر پايين بودن دورفن از صدايي كم با دبي مناسب برخوردار است و جايگزين مناسب فن هاي سانتريفوژ حجيم با راندمان پايين در برج هاي خنک کننده گالوانيزه است.

در هنگام راه اندازی برج خنک کن باید حتما دبی نزدیک به دبی اسمی در برج خنک کننده به جریان بیافتد تا برج خنک کننده عملکرد مناسبی داشته باشد. اگر دبی به جریان افتاده از دبی اسمی طراحی کمتر باشد، آب در برج خنک کننده به درستی توزیع نمی شود و در نتیجه هوا از نواحی دیگر فرار کرده و دستگاه عملکرد خود را از دست می دهد. در صورتی که دبی به جریان افتاده از دبی اسمی بیشتر باشد ، این دبی بیش از اندازه فرصت تبادل جرم و حرارت میان آب و هوا را نمی دهد و به اصطلاح برج خنک کننده را خفه می کند ، پس حتما دبی در گردش باید به دبی اسمی نزدیک باشد

کاربرد برج خنک کننده:

برای محاسبات مربوط به هزینه تجهیز مورد نظر ابتدا باید علاوه بر اعلام دبی در گردش مورد نیاز و دمای آب ورودی و خروجی به برج و همچنین تعیین موقعیت جغرافیایی نصب برج خنک کننده ، جنس بدنه و نوع آلیاژ استفاده شده تخمین ها را انجام داد.

در صورت عدم نصب سیستم کنترل هوشمند، لازم است در مسير آب برگشت از برج خنک کن تا کلکتور پمپ های برج خنک کننده يک ترموستات با امکان فرمان قطع و وصل به موتور فن برج خنک کننده برای مواقعي که هوا معتدل تر است مثل ابتدا و انتهای فصل گرما نصب گردد.

استفاده از متریال مرغوب در تجهیزات به کار رفته داخلی که سبب کاهش میزان رسوب گرفتگی خواهد شد.

نگهداری منظم برج خنک کننده ، روغن کاری منظم تجهیزاتی همچون بلبرینگ و اسپرینکلر

تنظیم دقیق میزان بلودان یا تنظیم هوشمند بلودان برج خنک کننده که سبب کاهش میزان TDS آب و رسوب می شود

استفاده از پنل های دسترسی مناسب جهت چک کردن دائمی روند رسوب گیری و عملکرد تجهیزات داخلی

بکارگیری سایت گلس جهت بازدید اجزای داخلی بدون دسترسی و بازکردن پنل های دستگاه

تفاوت قیمت کولینگ تاور مکعبی و مخروطی:

کولینگ تاور مخروطی بخاطر اینکه مساحت بیشتری در سطح افق دارد عموما دارای ارتفاع کمتری نسبت به برج خنک کننده مکعبی خواهد بود.

برای داشتن سازه ای مقاوم زمانی که ارتفاع بالاتر می رود قطعا باید متریال بیشتری استفاده نمود لذت بدنه برج خنک کن مکعبی از بدنه برج خنک کننده مخروطی مواد بیشتری برای مقاوم سازی نیاز دارد.

ولی به دلیل عدم بازدهی مناسب این نوع از برج خنک کننده محدودیت خود را در بین صنعت گران از دست داده است. برج خنک کننده مخروطی سیستم آبریز به صورت مرکزی دارد و به همین دلیل باید آب با فشار زیاد در داخل لوله باشد تا سیستم آب پاش درست عمل کند. البته به دلیل پاشش آب به صورت گردابی هدر رفت آب نیز بسیار بالا خواهد بود. به همین دلیل برج خنک کننده فایبر گلاس گرد یا همان برج خنک کننده مخروطی کاملا از دور تولید خارج شده است.

برج خنک کننده کراس فلو:

این نوع از کولینگ تاور که به برج های جریان متقاطع معروف است، جریان هوا به صورت عمود بر جریان آب هدایت می شود جریان هوا بطور افقی برروی پکینگ ها دمیده می شود و جریان آب (عمود بر هوا) از بالا بر پکینگ ها توسط گرانش پاشیده می شود، جریان آب در یک قطعه پلن باز قرار می گیرد. سرانجام این هوای گرم گرفته شده از آب داغ ورودی توسط یک فن مکش و به بیرون از کولینگ تاور منتقل می شود.

توزیع و یا حوضه آب گرم متشکل از یک ظرف عمیق با سوراخ یا نازل در پایین آن است که در نزدیکی نوک یک برج با جریان متقاطع واقع شده است. گرانش آب را از طریق نازل ها به طور یکنواخت در سراسر پکینگها توزیع می کند.

توزیع آب از طریق گرانش استفاده از پمپ های کوچک تر را ممکن می سازد و چون توزیع آب بدون فشار می باشد نیازی به قطره گیر نیست.

برج خنک کننده _ قیمت برج خنک کننده _ تولید کننده برج خنک کننده _ برج خنک کننده فایبرگلاس _ برج خنک کننده مکعبی _برج خنک کننده مخروطی